Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 DİTİB Duisburg Wanheimerort 2023/24 öğretim yılı başladı

DİTİB Duisburg Wanheimerort 2023/24 öğretim yılı başladı

DUİSBURG –  DITIB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Cami 2023 – 2024 öğretim programı başladı. 1986 yılından beri eğitm hizmetleri sunan Ayasofya cemiyeti 2023 – 2024 öğretim yılında da farklı yaş gruplarında çocuklara , gençlere ve yetişkinlere yönelik dini eğitim, ilmihal eğitimi, Kuran öğrenimi dersleri veriyor. Ayrıca Türk Eğitim Merkezi’nde çocuklara yönelik müzik dersleri, zeka oyunları dersleri ve takviye eğitim veriliyor. Dini öğretim kadrosunda başta din görevlileri Yusuf Karakoç ve Havva Öztürk olmak üzere 6 eğitmen yer alıyor.

 Veliler geçen dönemlerde verilen derslerden memnun olduklarını ve öğretim kadrosunun genişlemesini, seminer programının çoğalmasını arzuladıklarını bildirdiler.
ÇOCUKLARIN DİN ve DİL BİLGİLERİ GELİŞİYOR

DİTİB DUİSBURG Wanheimerort eğitim kursları 21 Ağustos‘ta başladı. “Kurs ve seminerler verimli ve çocuklara uygun bir ortamda öğrencilerin din bilgilerini ve kültürel birikimini arttırmayı hedeflemektedir” diyen DİTİB Duisburg Wanheimerort yetkilileri yeni dönemde sunulan dersleri tanıttı. 21 Ağustos 2023– Temmuz 2024 dönemi dersleri  şunlar:

DİTİB DUİSBURG WANHEİMERORT yetkilileri: “Kurs ve seminerler aracılığıyla çocuklarımızın, gençlerimizin ve yetişkinlerimizin din bilgilerinin sağlıklı ve bilimsel usullerle geliştirilmesi, kültürel değerlerinin farkına varmaları ya da farkındalıklarının artması hedeflenmektedir‘.

Eğitim yetkilileri : ‚Dini ve kültürel değerlerin gelecek kuşaklara daha etkin bir biçimde aktarılabilmesi için bu gibi eğitim faaliyetlerine öğrencilerimizi dahil etmek büyük önem taşımaktadır. Bu eğitim faaliyetleri öğrencilerimizin okul başarılarının artmasına da pozitif katkı sağlayacaktır ” dediler.

Duisburg Wanheimerort’ta Seminerlere kayıt işlemi din görevlileri ve eğitmenlere müracaatla gerçekleşiyor. Ders programı ektedir: