Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 Belediye Başkan adayı Sören Link DİTİB Duisburg Wanheimerort’u ziyaret etti.

Belediye Başkan adayı Sören Link DİTİB Duisburg Wanheimerort’u ziyaret etti.

Duisburg’ta 17 Haziran 2012 tarihinde yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimi için adaylar yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Yeşiller ve CDU Belediye Başkanı adaylarından sonra SPD Belediye Başkan adayı  Sören Link de DİTİB Duisburg Wanheimerort’u ziyaret edip üyelere hitap etti.

Daha evvel Eyalet milletvekili olan 35 yaşındaki Sören Link’i dernek başkanı Adnan Mavi ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Sören Link konuşmasında Belediye Başkanlığı seçimlerinde Duisburg’lu Türklerin de oylarını istediğini belirterek ‘Benim anlayışımda Türkler, Almanlar ve diğerleri diye bir ayrım yok, hepimiz bu kentin bireyleri ve hepimiz bu ülkenin saygın vatandaşıyız’ dedi. Projelerini anlatan Sören Link eğitim, iş sahası ve istihdam ve yerel bütçe disiplini ile alakalı fikirlerini belirtti. Link’i dikkatle dinleyen vatandaşlar Duisburg’un çokkültürlü yapısına dikkat çekerek Belediye kurumlarında Türklerin istihdam edilmesini talep ettiler. Sören Link Belediye’de ancak yüzde 5 oranında yabancı kökenlilerin çalıştığını, bunu seçildikten sonra ivedilikle yukarı çekeceğini belirtti. Sören Link Duisburg’un kültür politikasında Türk kültürünün önemli bir yeri olacağını belirtirken, Türkçe’nin de okullarda konumunun daha iyi olması gerektiğini belirtti.

Duisburg’un bütçe disiplininden dolayı zor günler geçirdiğini belirten Sören Link ‘Duisburg’u yeni bir vizyonla yöneteceğim ve bu kentte iş sahalarının açılmasını sağlayacağım’ dedi. DİTİB Duisburg Wanheimerort’un yeni cami, yaşlılar bakımevi ve kreşten oluşacak olan projesini desteklediğini belirten Sören Link, cami önündeki park  ve trafik sorununu çözeceğini belirtti. Sören Link konuşmasının son bölümünde ‘Duisburg’ta bütün kurumlar DİTİB Wanheimerort derneği kadar disiplinli ve iyi çalışsa toplumsal sorunlarımızın büyük kısmını halletmiş olacağız. Bu derneği örnek gösteriyor ve her fırsatta bu derneğe geleceğimi taahhüt ediyorum. Bu dernek kentim adına bana çok moral ve umut verdi. Özellikle kadınlarınızın çalışmaları her türlü takdirin üzerinde’ dedi. 2013 yılında Duisburg’ta Türkiye Cumhuriyeti’nin 90.yılı etkinliklerinin yapılmasını düşündüğünü belirten Sören Link’e başkan Adnan Mavi teşekkür edip ‘Duisburg Belediye seçiminin kaderini biz Türkler belirleyeceğiz. Bundan dolayı bütün Belediye Başkan adayları ve milletvekilleri adayları mutlaka derneğimizi ziyaret etmektedir. Biz de kendilerine yazılı olarak projelerimizi, isteklerimizi ve sorunlara çözüm önerilerimizi akademik düzeyde sunuyoruz. Türklerin topluma kattığı ekonomik ve entelektüel dinamizimi toplumu yönetmeye aday insanlar kavramalı ve bu dinamiği herkes için iyi değerlendirmelidir’ dedi.

Sören Link zu Besuch bei der DİTİB Gemeinde in Duisburg Wanheimerort

Sören Link besuchte in der heißen Phase des Wahlkampfs die DITIB Gemeinde in Duisburg Wanheimerort. Sören Link sprach zu 50 Mitgliedern der Gemeinde, die dem Vortrag des OB Kandidaten interessiert folgten. Anschließend gab es eine Fragerunde, in welcher Sören Link alle Fragen der Gäste ausführlich beantworte. Seine Antworten wurden mit Beifall begleitet. Sören Link stellte fest, dass man zukünftig nur noch von “Duisburgern” reden müsse. Eine Unterscheidung in “Einheimische und Migranten” treffe die gesellschaftliche Realität nicht. Sören Link unterstrich die Themenbereiche Bildung, Arbeitsplätze und Ausbildung, Integration und Haushalt. Hierbei stellte er deutlich fest, dass er Nichts schön reden wolle und Probleme benennen und angehen werde. Hierzu gehöre auch, dass sich alle duisburger Bürger eine schöne, attraktive und saubere Stadt wünschen, die eine Anziehungskraft hat für Investoren.

Cevapla