Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 Duisburg Wanheimerort´ta kültürler buluştu

Duisburg Wanheimerort´ta kültürler buluştu

Duisburg Wanheimerort’ta her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘dernekler ve kültürler buluşmasına’ DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii derneği katılıp Türk kültürünü mutfak ve folklör gösterisiyle  sergiledi. Kültürler buluşmasına Belediye Başkanı, milletvekilleri, partiler ve çeşitli dernekler ve dini cemaatler katıldılar.

27 yıldır varlığı sürdüren DİTİB Duisburg Wanheimerort cemiyeti Duisburg cemiyet hayatında vazgeçilmez bir yere sahip olduğunu dile getiren Alman yetkililer, Türk kültürünün yengin mutfak ve folklör gösterileriyle tanıtılmasından memnun olduklarını vurguladılar. Duisburg Wanheimerort encümen üyeleri Prüssmann ve Halverkamps ‘DİTİB Duisburg Wanheimerort’la bir çok etkinliği beraberce yapıyoruz. Bu cemiyete her türlü desteği vermeye hazırız. En yakın zamanda inşa edilecek kültür merkezini ilgiyle bekliyoruz’ dediler.

Dernek adına konuşma yapan başkan yardımcısı Döne Hümeyra Mavi ise ‘Cemiyetimiz özellikle gençlere ve kadınlara yönelik çalışmalarda önder konumundadır. Bu hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Yaşadığmız ülkede kültürümüzü kalıcı bir şekilde kurumsallaştırıp, gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Bunun için de kültür merkezi, cami, okul, anaokul yaşlılar bakımevi gibi projelerimiz şekilleniyor. Önemli olan bu tür günlerde Türk kültürünü sergilemek ve gençlere aidiyet duygusunu hissettirmektir’ dedi. Kültürler buluşmasında Denizli folklör ekibi Muhammed ve Seda Şanlılalp öncülüğünde sahne aldılar. Ege yöresine ait folklör gösterisi büyük alkış aldı.

Cevapla