Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 Duisburg Ayasofya Camii’nde iftar

Duisburg Ayasofya Camii’nde iftar

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii’nde gerçekleşen iftar programına Federal  Parlamento Milletvekili Mahmut Özdemir, Duisburg Anakent Belediyesi Kentsel Planlama Başkanı Carsten Tum, T.C.Düsseldorf Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Ilıkkan, katolik ve protestan kiliseleri temsilcileri ve çok sayıda davetli misafir katıldılar.

Din Görevlisi Mustafa Uygun’un okuduğu ezan ve duayla başlayan iftar programı, dernek başkanı Adnan Mavi’nin açılış konuşması ve misafir onur konuklarının selamlama konuşmalarıyla devam etti. T.C.Düsseldorf Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Ilıkkan’ın ‘İslam dini Avrupa medyasında yansıtılanın aksine barış ve huzur dinidir. Böylesi bir çatı altında ve Ramazan ayının uhreviyetini paylaşmayı ve bu akşam dostlarımızla aynı duaya amin diyebilmeyi bize nasip eden Allah’a şükür ediyoruz’ dediği konuşmasının ardından Federal Parlamento Milletvekili Mahmut Özdemir Türkçe ve Almanca olarak yaptığı konuşmasında ‘Ramazan ayı paylaşmanın, toplum içinde birlikteliğin ve dayanışmanın sembolüdür’ dedi.

DİTİB Duisburg Ayasofya Camii’nin faaliyetlerini ilgiyle takip ettiğini belirten Özdemir: ‘DİTİB Duisburg Ayasofya Camii’ne topluma yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum, bu derneğimizle gurur duyuyorum’ dedi. Duisburg Anakent Belediye Başkanı’nı temsilen programa katılan Carsten Tum ise müslümanların ve hırıstiyanların birlikteliğine vurgu yaptığı konuşmasının sonunda müslümanların Ramazan ayını kutladı. İftar programı sunulan Türk sanat müziği konseri ve sohbetlerle sona erdi.

Cevapla