Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 Duisburg’tan İstiklal Marşı Yarışmasına iddialı katılım

Duisburg’tan İstiklal Marşı Yarışmasına iddialı katılım

T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğinin düzenlemiş olduğu İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışmasına  DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii eğitmen Havva Öztürk aracılığı ile Malik Yılmaz, Hüseyin Miraç Bozkuş,  Esila Adıyaman ve Zeynep Şanlıalp isimli öğrencilerle katıldı.

Öğrenciler eğitmen Havva Öztürk yönetiminde istiklal marşını ezberleme ve sunumu için haftalarca çalıştılar. Yarışmaya katılmaya yönelik videolar DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort dernek binasında çekildiler. İstiklal Marşı yarışmasına yönelik eğitmen Havva Öztürk :’Öğrencilerimiz İstiklal Marşını ezberlediler. Ayrıca diksiyon çalışmaları yaptık. Böylelikle istiklal marşının manevi değerinin yanı sıra öğrencilerimiz marşımızın sanatsal değerini de uygularayak öğrenciyorlar. Öğrencilerimizin yarışmada dereceye gireceğini umuyoruz. Ama ondan önemli olan istiklal marşını ve tarihi arka planını öğrenmeleri. Öğrencilerimiz hem milli, hem dini değerleri öğreniyorlar. Türk ve Alman değerlerini, yerel ve küresel değerleri birlikte öğrenmelerini önemsiyoruz’ dedi.

Dernek Başkanı Adnan Mavi ise: ‘Bütün öğrencilerimize başarılar diliyor, onları tebrik ediyorum. Milleti millet yapan en önemli değer ortak ruh ve ortak ülküdür. Öğrencilerimizin istiklal marşlarını bu kadar içten ve güzel okumaları bizi ziyadesiyle memnun etmiştir’ dedi.