Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 GENEL KURUL YAPILDI

GENEL KURUL YAPILDI

ADNAN MAVI GÜVEN TAZELEDI

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort cemiyetinde Adnan Mavi yeniden başkanlığa seçildi. Kuruluşunun 36. yıldönümü ve DİTİB’e dahil oluşunun 22. yılını kutlayan DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort derneği 8.Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Zengin bir programla ve büyük bir uyum içinde geçen genel kurulda Adnan Mavi oybirliği ile yeninden başkan seçilirken, çoğunluğu akademik eğitimli gençlerden ve kadınlardan oluşan yönetim kurulunun yanı sıra tüzük gereği önceden yapılan kadınlar kolu, veliler birliği, gençlik kolları seçimlerinin sonuçları da ilan edildi. Bütün yetkili kurullarda kadınlar temsil edilirken, toplamda yirmibir yöneticinin onikisinin kadın olması dikkat çekti.

desktop_banner_mydent.jpeg

DERNEK İLKLERE İMZA ATTI

Canlı yayınlanan DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort 8.Olağan Genel Kurul’unu dernek başkanı Adnan Mavi açtı. Okunan istiklal marşlarının ardından DİTİB Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii din görevlisi Rıdvan Korkut Kur’an-ı Kerim okudu. Divan Başkanlığı’na DİTİB Eyalet Birliği yönetim kurulu üyeleri Yusuf Aydın, Ramiz Savun ve Kadriye Yadigaroğlu seçildiler ve Genel Kurul’a T.C. Berlin Din Hizmetleri Müşaviri ve DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’in 8. Genel Kurul’a yönelik başarı dilekleri içeren mesajını okudular. Protokol konuşması bölümünde Duisburg İl Meclisi üyesi  Şevket Avcı genel kurula hitaben konuşma yaptı, DİTİB Duisburg Wanheimerort derneğinini ilklere imza attığını hatırlattı ve derneğe çalışmalarında başarılar diledi.

PROFESYÖNELLİĞE ÖZEL VURGU

Adnan Mavi güven tazeledi

Adnan Mavi konuşmasında genel kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ederek derneğin faaliyetleri ve projeleriyle örnek bir konumda olduğunu belirtti ve gerçekleştirdikleri projeleri anlattı. Mavi bina dönüşümünü gerçekleştirdiklerini ve Eğitim Merkezi olma yolunda teknolojinin bütün imkanlarıyla altyapıyı sağladıklarını belirtti. Mavi: ‚Artık eğitim etkinliklerimizi daha yoğun ve profesyonel bir şekilde gerçekleştireceğiz. Buna yönelik destek ve kaynak çalışmalarımız devam ediyor. Eğitim kadromuz genişleyecektir‘ dedi. Adnan Mavi DİTİB Duisburg Wanheimerort‘un anaokul ve eğitim ve sosyal faaliyetleri ile emin adımlarla geleceğe hazırlandığını belirtti. Mavi :‘Eyalet Birliğimizin de kamu tüzel kişiliğini elde etmesiyle hizmetlerimiz daha profesyonel ve daha yaygın bir şekilde devam edecektir ve toplumun geneline ulaşacaktır‘ dedi.

OY BİRLİĞİ İLE GÜVEN TAZELEDİLER

Adnan Mavi’nin yeni seçilen yönetim kurulu adına yaptığı teşekkür konuşmasında :’Oybirliği ile vermiş olduğunuz destek ve göstermiş olduğunuz güven için şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum. Yarının Avrupa’sında, Almanya’sında, birlikte yaşanılan dünyamızda derneğimiz aracılığıyla daha nice itikatli, eğitimli, imanlı, hem bayrak, hem millet, hem vatan sevdalı evaladımızı yetiştirmeyi Allah’tan niyaz ediyorum, buna da inanıyorum’ dedi. Teşekkür konuşmasının ardından son bulan toplantı sonrası ikramda bulunuldu. Genel kurulu değerlendiren divan başkanı Yusuf Aydın: ‘Ben çok genel kurul gördüm, ama böylesine profesyonel hazırlanmış ve böylesi bir birlik ve beraberlik içinde olan bir genel kurula ilk kez rastlıyorum. DİTİB Duisburg Wanheimerort’u tebrik ederim.‘ dedi.

Haber: Almanya Bülteni – Duisburg