Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 DİTİB Duisburg Wanheimerort ve Türk Eğitim Merkezi’nde Çocuklara ve Gençlere Yönelik Dersler

DİTİB Duisburg Wanheimerort ve Türk Eğitim Merkezi’nde Çocuklara ve Gençlere Yönelik Dersler

Cemiyetimiz bünyesinde kurulan Türk Eğitim Merkezi kapsamında çocuklar için sunduğumuz birçok etkinlik ve projeye bir yenisini ekledik.

Yurtdışı Türkler Başkanlığı’nın (https://www.ytb.gov.tr/yurtdisi-vatandaslar/turkce-saati-proje-destek-programi) desteğiyle çocuklarımızın Türkçesini ve kültür bilgilerini geliştirmesini hedefleyen bu projemizde, oyunlar, müzik ve etkinlikler eşliğinde çocuklarımızın okullarda gördükleri Türkçe derslerine ek olarak sosyal ve kültürel becerilerini geliştirmesine uzman eğitmenlerle destek oluyoruz.

Bu amaçla haftada bir olmak üzere 4-8 yaş arasındaki çocuklara ve 9-13
yaş arasındaki çocuklara eğlenceli bir program hazırladık.

Türkçe Saati programı kapsamında Gül sınıfında (saat 15.30-16.45 Cuma günleri) ve Elif sınıfında (saat 16.50-18.00 Cuma günleri) oyunlarla, müzikle, okuma ve folklörle Türkçelerini geliştirebilecekler. Derslerimiz 14 Ekim itibariyle başlayacaktır.

Projemizin okullarda verilen Türkçe derslerine alternatif olmadığının özellikle altını çiziyor, okullarda verilen Türkçe derslerine öğrencilerin mutlaka kayıt olması gerektiğini vurguluyoruz.  https://anadilim.de/formulare-erlasslage/

İlgi duyan velilerimizin aşağıdaki formu doldurması veya whatsapp no’ya isim, doğum tarihi ve iletişim bilgilerini  bildirmeleri yeterli olacaktır.

Belgeyi turkcesaati2022@gmail.com iletmenizi rica ederiz.

Ayrıca DİTİB DUİSBURG WANHEİMERORT ve Türk Eğitim Merkezi’nde derslere takviye kursları ve birçok kültürel etkinlik 21 Ekim 2022 itibariyle profesyonel eğitmenler öncülüğünde başlayacaktır.

DİTİB DUİSBURG WANHEİMERORT ve TÜRK EĞİTİM MERKEZİ 2021 EĞİTİM ETKİNLİKLERİ