Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 TATİL EĞİTİMİ başarıyla devam ediyor

TATİL EĞİTİMİ başarıyla devam ediyor

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Cemiyeti çeşitli yaş gruplarındaki öğrencilere yönelik tatil eğitim programı din görevlisi ve eğitmen Havva Öztürk yönetiminde farklı etkinliklerle devam ediyor.

Sonbahar tatili eğitim programı kapsamında öğrenciler çocuk eğlence merkezi ziyareti, trambolin, climbing, sinema etkinliklerinin yanı sıra kurabiyeler ve yaş pastalar hazırladılar. Çeşitli yaşlardaki öğrencilerin oluşturduğu Lale, Bal, Hurma, Fil ve Bulut sınıfları tatillerini ailelerin de katkılarıyla kalıcı anılarla değerlendiriyorlar ve eğitimleri kapsamındaki ürettikleri ürünlerini diğer çocuklarla paylaşıyorlar.

Din görevlisi ve eğitmen Havva Öztürk: ‘Çocuklarımız tatillerini program çerçevesinde verimli bir şekilde geçiriyorlar. Tatil programımız oyunları, el becerilerini geliştirici programları ve eğitim programlarını içeriyor. Öğrencilerimiz eğlenerek öğreniyorlar ve vakitlerini verimli bir şekilde değerlendiriyorlar. Hedef sosyal bilinçleri gelişmiş, algıları açık, vicdanı hür, çevre ve doğasıyla barışık bir nesil yetiştirmek. Amacımız yıl sonunda Türk Eğitim Merkezi’yle işbirliği içinde çok daha profesyonel, kapsamlı ve bütüncül bir eğitim programı sunmak ve çocuklarımızı hayata en kaliteli şekilde hazırlamak. Bunun için profesyonel eğitim kadromuz genişleyecek. Bunun da ilanını en kısa zamanda yapmayı arzuluyoruz’ dedi.

Tatil eğitim programlarının yanı sıra DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort’ta övgün eğitim devam etmekte.