Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DITIB KADIN 5 Duisburg Wanheimerort’ta Kahramanmaraş – Elbistan Günü

Duisburg Wanheimerort’ta Kahramanmaraş – Elbistan Günü


DİTİB Türk İslam Birliği Duisburg Wanheimerort derneği kadın kollarının düzenlediği Kahramanmaraş – Elbistan Günü’ne yoğun ilgi vardı.
DİTİB Türk İslam Birliği Duisburg Wanheimerort derneği kadın kollarının geleneksel olarak düzenlediği iller tanıtımının bu seferki konuk ili Kahramanmaraş ve Elbistan oldu. Kahramanmaraş – Elbistan Günü, dernek üyeleri ve misafirlerin yoğun katılımı ve Derya Öte’nin açılış konuşmasıyla başladı.
Kahramanmaraş ve Elbistan tarihi ve kentin özellikleri hakkında bir sunum ve slayt gösteriminin ardınan konuklar eğlenceli saatler geçirdiler. Kahramanmaraş ve Elbistan yöresine ait folklör gösterilerinin ardından, yöreye ait geleneksel yemekler ikram edildi.
Kahramanmaraş ve Elbistan Günü’nü düzenleyen kadın kollarının başkanı Derya Öte :‚Amacımız Türkiye’nin kentlerini tanıtmak, gençlerimize tarihlerini, geleneklerini öğretmektir. Elbette bu programlar içinde Kahramanmaraş’ın güzide bir yeri var” dedi.
Kadın kollarının kent tanıtım programları Sivas, Kırşehir, Konya , Uşak , Zonguldak, Tokat, Kahramanmaraş kentlerinden sonra Gaziantep kentiyle devam edecek.

https://www.facebook.com/Muhabirce/videos/627704238923343

Fotolar, Video: Temel Elcivan (MUHABİRCE)