Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 YARDIM SEFERBERLİĞİ

YARDIM SEFERBERLİĞİ


DİTİB TÜRK İSLAM CEMİYETİ DUİSBURG WANHEİMERORT

Kahramanmaraş merkezli olup yıkıcı etkisini on ilimizde gösteren deprem sonrası Türkiye ve bütün dünyada olduğu gibi özellikle Almanya’da da yardım seferberliği devam ediyor.

Bu çerçevede DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort cami üyeleri, cemaati ve mahalle sakinleri arasında yardım seferberliği başlattı. Cemiyet üyeleri dernek koordinasyonuyla DİTİB Genel Merkezinin açtığı yardım hesabına yardımda bulunurken, devletin yardım kuruluşlarına da bağışlar teşvik ediliyor.

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort cemaati 10 Şubat 2023 tarihinde Cuma namazı öncesi yardım sergisinde bulunacak. Cemiyet mensupları 9 Şubat 2023 Perşembe günü depremde vefat edenler ve mağdur aileler için din görevlisi Yusuf Karakoç öncülüğünde topluca dualar okudurlar ve yardım topladılar.

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort derneği üyeleri ve Wanheimerort mahalle sakinleri ayrıca ayni yardımlar için T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Duisburg yardım toplama merkezlerine yönlendiriliyorlar.

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort dernek başkanı Adnan Mavi ‘Memleketimizde meydana gelen deprem sonrası bütün milletimiz büyük bir seferberlik içinde yardımlarda bulunuyor. Cemiyetimiz de büyük bir yardım seferberliği içinde. Göz yaşartan biçimde üyelerimiz yardım için koşuşturuyorlar. Milletimiz her zaman olduğu gibi bugün de âlicenap olduğunu göstermiştir. Bu milletin ferdi olmaktan gurur duyuyorum.’ dedi.