Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 Wanheimerort’ta Mezuniyet ve Bayram Eğlencesi

Wanheimerort’ta Mezuniyet ve Bayram Eğlencesi

DITIB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii’nde anaokulu grupları mezuniyet töreni düzenlendi. Kadın din görevlisi ve eğitmen Havva ÖZTÜRK’ün eğittiği anaokulu çocukları grupları velilere ve misafirlere öğrendikleri oyun ve şarkıları sundular. Gelecek öğrenim yılında okula başlayacak olan çocukların öğrenim yılı sonu kutlandığı etkinlikte, palyaço ve Nasreddin Hoca çocuklara eğlenceli anlar yaşattı.

Çocuklara başarı belgesi verilip hediyelerin takdim edildiği törenin sonunda çocuklar ve veliler eğitmen Havva ÖZTÜRK’e hediye ve çiçeklerle şükranlarını bildirdiler. Tören sonunda din görevlisi ve eğitmen Havva ÖZTÜRK: ‘Çocuklarımızla bir yıl boyunca çalıştık, öğrendik, okula hazırlandık. Bu süreç içinde bize destek olan dernek yönetimine ve velilere teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza okulda başarılar diliyorum. Allah hepsine zihin açıklığı versin.

Etkinliğimizde aynı zamanda Ramazan Bayramını da kutladık, çocuklarımızı eğlendirdik. Eğitim programlarımız bütün yaş gurupları için devam edecek, bu tür etkinliklerde iyi bir gelenek haline gelecek’ dedi.