Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Cami adına Başkan Yardımcısı Döne Hümeyra Mavi ve Kadın Kolları Başkanı Derya Öte 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak:

‚Kadınlarımız, toplumuzun olduğu gibi cemiyetimizin de önemli bir parçasıdır. Yürütmüş olduğumuz proje ve çalışmaları kadınlarımızın katkı ve destekleri olmadan sürdürmek mümkün değildir. Bu anlamda gerek toplumumuzda, gerekse cemiyetimiz bünyesinde çalışan, üreten, katkı sağlayan tüm kadınlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun‘

dediler.

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort derneği kuruluş tarihinden itibaren kadın ve eğitim çalışmalarına odaklandı Başarılı kadın ve eğitim çalışmalarından dolayı 6.10.2006 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Horst Köhler eşiyle birlikte DİTİB DUİSBURG Wanheimerort cemiyetini ziyaret etti ve cemiyetin kadın kollarıyla bir saate yakın görüştü.

Cumhurbaşkanı Köhler bir yıl sonra kadın kollarını Berlin Bellevue Sarayı’na (Cumhurbaşkanlığı Sarayı) davet etti. Cumhurbaşkanı Köhler daha sonra gazetelere kadın kollarıyla sohbetten çok etkilendiğini belirtti ve Türk kadınlarını örnek olarak gösterdi.

Görüşmeyi Türkiye Gazetesi ve Hürriyet köşe yazarı Ahmet Külahçı yorumladılar.

kaynak: Türkiye Gazetesi

DİTİB Duisburg Wanheimerort Başkan Yardımcısı
Döne MAVİ.

DİTİB DUİSBURG KADIN KOLLARI BAŞKANI
DERYA ÖTE

DİTİB DUİSBURG WANHEİMERORT Kadın Kolları 6.10.2006 tarihinde Cumhurbaşkanı Horst Köhler ile görüşmüş, Cumhurbaşkanı Köhler kadın kollarını Berlin Bellevue Sarayı’na (Cumhurbaşkanlığı Sarayı) davet etmiştir. Cumhurbaşkanı Köhler daha sonra gazetelere kadın kollarıyla sohbetten çok etkilendiğini belirtmişti.

kaynak: Türkiye Gazetesi