Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 DUİSBURG WANHEİMERORT’ ta EĞİTİM BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR

DUİSBURG WANHEİMERORT’ ta EĞİTİM BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR

DITIB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Cami 2023 – 2024 öğretim programı zengin içeriğiyle yoğun bir şekilde devam ediyor. 1986 yılından beri eğitm hizmetleri sunan Ayasofya Cemiyeti 2023 – 2024 öğretim yılında da farklı yaş gruplarında çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik dini eğitim, ilmihal eğitimi, Kuran öğrenimi dersleri veriyor. Din görevlileri Yusuf Karakoç, Havva Öztürk ve fahri görevlilerin katkılarıyla çok sayıda öğrenci eğitim alıyor. 

“Kurs ve seminerler verimli ve çocuklara uygun bir ortamda öğrencilerin din bilgilerini ve kültürel birikimini arttırmayı hedeflemektedir” diyen DİTİB Duisburg Wanheimerort yetkilileri derslerin nitelik ve nicelik bakımından artarak devam edeceğini bildirdiler.

DİTİB DUİSBURG WANHEİMERORT yetkilileri: “Kurs ve seminerler aracılığıyla çocuklarımızın, gençlerimizin ve yetişkinlerimizin din bilgilerinin sağlıklı ve bilimsel usullerle geliştirilmesi, kültürel değerlerinin farkına varmaları ya da farkındalıklarının artması hedeflenmektedir‘.

Eğitim yetkilileri : ‚Dini ve kültürel değerlerin gelecek kuşaklara daha etkin bir biçimde aktarılabilmesi için bu gibi eğitim faaliyetlerine öğrencilerimizi dahil etmek büyük önem taşımaktadır. Bu eğitim faaliyetleri öğrencilerimizin okul başarılarının artmasına da pozitif katkı sağlayacaktır ” dediler.

Yine DİTİB DUİSBURG Wanheimerort bünyesinde kurulan DUİSBURG TÜRK EĞİTİM MERKEZİ  2023 – 2024 öğretim programı zengin içeriğiyle yoğun bir şekilde devam ediyor. 2019 yılından beri eğitm hizmetleri sunan TEM DUİSBURG 2023 – 2024 öğretim yılında da farklı yaş gruplarında çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik çeşitli dersler veriyor. TEM koordinatör öğretmeni Hasan Gürsoy yönetiminde fahri görevlilerin de katkılarıyla çok sayıda öğrenci otuzun üzerinde seminerde kaliteli eğitim alıyorlar.  

TEM DUİSBURG yetkilileri: “Kurs ve seminerler aracılığıyla çocuklarımızın, gençlerimizin ve yetişkinlerimizin en iyi şekilde yetişmesini sağlıyoruz. Eğitim Merkezi bünyesinde takviye dersler, zeka oyunları, okuma grupları, çocuk korosu, tarih eğitimi, tiyatro gibi dersler veriyoruz. Bu eğitim faaliyetleri öğrencilerimizin okul başarılarının artmasına da pozitif katkı yaptığına inanıyoruz” dediler.