Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 DİTİB Duisburg Wanheimerort’ta KADINLAR KOLU’ndan Cochem gezisi

DİTİB Duisburg Wanheimerort’ta KADINLAR KOLU’ndan Cochem gezisi

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Kadınlar Birliği’nin düzenlediği ‚Cochem gezi programı‘ yoğun bir kadın katılımı ile gerçekleşti.

Cochem kentinin tarihi ve turistik mekanlarının gezildiği turda Kadınlar Kolu tarihi mekanları, kent dokusunu ve üzüm bağlarını incelediler..

Yoğun katılımın olduğu gezi serisinin devamının geleceği dernek DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Kadınlar Kolu yönetim kurulu başkanı Derya Öte tarafından belirtildi. Derya Öte :‚ Gezilerimiz Türk toplumunun her alanda eğitim programlarıyla bilinçlenmesi ve içinde bulundukları topluma öncü rolü üstlenmelerine dönüktür.  Derneğmizin gezi programları bu doğrultuda devam edecektir. Amacımız ve hedefimiz Türk toplumunu eğitim sayesinde en ileri noktaya taşımaktır. Özellikle gezi programları buna dahildir. Türk kadını elinden geldiğince dünyanın her yanını görmeli ve tanımalıdır. Biz gittiğimiz her yerle tarihi, milli ve kültürel ilişkimizi irdeliyoruz. Bu da bizim azınlık konumundaki kimlik edinim sürecimizi olumlu manada şekillendiriyor’ dedi.