Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DITIB KADIN 5 DİTİB DUİSBURG Wanheimerort’ta Kadınlar Kolu seçimi

DİTİB DUİSBURG Wanheimerort’ta Kadınlar Kolu seçimi

DİTİB Duisburg Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort‘ta Derya Öte yeniden kadınlar kolu başkanı seçildi.

Kuruluşunun 33. yıldönümü kutlayan DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii derneği kadınlar kolu 2. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Zengin bir programla ve büyük bir uyum içinde geçen Genel Kurul’da Derya Öte oybirliği ile yeniden kadınlar kolu başkanı seçilirken, kadınlar kolu çalışma ekibinin aktif çalışması kadın üyeler tarafından ve çeşitli kurum ve kuruluşlardan takdir topladı.

DİTİB Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii 28 Nisan 2019 da Genel Kurul’unu yapmak üzere hazırlıklarını yapıyor. Bu nedenle kadınlar kolu, veliler birliği, gençlik kolları, yaşlılar heyeti seçimleri tüzük gereği Genel Kurul öncesi gerçekleşiyor.

DİTİB Duisburg Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort‘ta bütün yetkili kurullarda kadınlar temsil edilirken, mevcut yönetim birimlerinde yirmibir yöneticinin onbirinin kadın olması dikkat çekiyor.

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii derneği 2.Olağan Kadın Kolları seçimini dernek başkanı Adnan Mavi açtı. Adnan Mavi konuşmasında kadın kolları çalışmalarının dernek çalışmalarının büyük bölümünü kapsadığını bildirdi ve kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ederek derneğin faaliyetleri ve projeleriyle örnek bir konumda olduğunu belirtti.

SEÇİLENLER  

Kadınlar Kolu Genel Kurulu’nda DİTİB Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii din görevlisi Burhan Karakulunç Kuran-ı Kerim tilavetinde bulundu.  1. dönemin değerlendirildiği Genel Kurul’da, kadınlar kolu başkanı Derya Öte‘nin kadınlar kolu faaliyet raporunu okumasının ardından kadınlar kolu oybirliği ve alkışlarla aklandı. Genel kurulun son bölümünde yapılan seçimlerde Derya Öte  kadınlar kolu başkanlığına seçildi.  Kadınlar Kolu idare heyetinde ayrıca Aynur Kılıçarslan, Fatma Başal, Suna Külah, Tuba Kılıçarslan, Sevim Güler ve Elif Fenar yer aldılar.

Derya Öte’nin yeni seçilen kadınlar kolu yönetimi adına yaptığı teşekkür konuşmasıyla son bulan toplantının ardından kadın üyelere ikramda bulunuldu.