Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 Çağımızda Müslüman Gençlik

Çağımızda Müslüman Gençlik

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Genç Kızlar kolu “Modernizmin Gölgesinde Müslüman Gençlik“ adlı bir program düzenledi.

Programa Marxloh Merkez Camii, Ostacker Mehmet Akif Camii, Rheinhausen Eyüp Sultan Camii, Hochfeld Muradiye Camii ve Haci Bayram Veli Camii gençlik kolları katıldılar. Ditib Eyalet Birliüi Başkanı Nermin Aslan ve Necla Şen programa katılımları ile gençleri mutlu ettiler.‘Gençlerin örnek çalışmalarını kutluyorum‘ diyen Eyalet Birliği başkanı Aslan, çalışmaların devamını diledi.  Kuran-ı Kerim tilaveti ve açıklamasıyla başlayan program sunucu İlknur Demir ve Seher Mavi’ nin sunumlarıyla devam etti. Ayasofya ilahi ekibi gençleri “Hilal Uygun, Seyma Akay, İrem Turan ve Gizem Uyanık” seslendirdikleri ilahi ve türkülerle programı şenlendirdiler.

Devamında komik ve mecazi “Bu Farz Benim“, “Boş Vakit“ ve “Forum Tiyatro“ gösterileri günlük hayatta yapılan yanlışlara değinerek kötü davranışlar hakkında düşündürdüler. “Müslüman bir gençlik nasıl olmalıdır?“ ı anlatan program seyiricilerin aktif katılımı ile renkli sahnelere şahit oldu.

Programın genelini değerlendiren dernek başkanı Adnan Mavi ise : Derneğimiz bünyesinde kadın kollarımız ve genç kızlar gurubumuz çok faal bir şekilde çalışmaktadır. Toplumumuzun temel sorunlarını bu düzeyde ele alması ve sorunlarımıza çözümler sunması bizleri hak ettiğimiz konuma taşıyacaktır. Dernek olarak bu tür faaliyetlerimiz aralıksız olarak devam edecektir. ‘dedi.

www.ditibduisburg.org

Cevapla