Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 AY sınıfı Kuran‘-ı Kerim’e geçti

AY sınıfı Kuran‘-ı Kerim’e geçti

DITIB Türk Islam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camisi „Ay“ sınıfı öğrencilerinin Kuran‘-ı Kerim’e geçmeleri vesilesiyle tören düzenlendi

Kadın din görevlisi ve eğitmen Havva Öztürk’ün eğittiği ‘Ay’ sınıfı Kuran-ı Kerim’i okumanın yanısıra  ilmihal dersleri görüyorlar ve pek çok sosyal etkinlik gerçekleştiriyorlar
Bu yıl salgından dolayı derslerin bir bölümü uzaktan eğitimle tamamlandı. Öğrenime devam eden çocuklar törende küçük bir piyes gösterisi sergilediler ve öğrendikleri konuları başarıyla sundular. Törende sosyal mesafe kuralına özellikle dikkat edildi.

Çocuklara başarı belgesi verilip hediyelerin takdim edildiği törenin sonunda çocuklar ve veliler eğitmen Havva Öztürk’e hediye ve çiçeklerle şükranlarını bildirdiler. Tören sonunda din görevlisi ve eğitmen Hava öztürk şunları söyledi:

“Çocuklarımızla birlikte çalıştık ve öğrendik. Öğrencilerimiz artık Kur‘an’ı Kerim’i okuma evresine geldiler, ayrıca dini temel bilgilerini alıyorlar. Bu süreç içinde bize destek olan velilere teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza okul hayatlarında da başarılar diliyorum. Derslerimizle çocuklarımızın bilişsel özelliklerini geliştirdiğimizi, bundan dolayı okul hayatlarında da başarılı olduklarını düşünüyorum. Eğitim programlarımız bütün yaş gurupları için devam edecek, bu tür etkinlikler de iyi bir gelenek haline geldi. Çocuklarımıza verilen karneler sayesinde çocuklarımızın her alanda öğrenim motivasyonunu da artıyor, kendine, milletine ve topluma faydalı bireyler yetiştiriyoruz.”