Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 Üzüm ve Incir Grupları Köln Merkez külliyesi ziyareti

Üzüm ve Incir Grupları Köln Merkez külliyesi ziyareti

DITIB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii ÜZÜM ve İNCİR öğrenci grupları din görevlisi ve eğitmen Havva Öztürk öncülüğünde DITIB Köln Merkez külliyesini ziyaret ettiler. DİTİB Köln Merkez teşkilatı eğitmenleri tarafından karşılanan gruba öğrencilerin anneleri ve babaları de eşlik ettiler.
Üzüm ve İncir öğrenci grupları cami tarihi, mimari yapısı ve cami içindeki sanatsal yapılarla ilgili bilgi aldıktan sonra, eğitmenleriyle cami içinde oyunlar oynadılar.
Din görevlisi ve eğitmen Havva Öztürk ziyaretle ilgili: ‘Üzüm ve İncir öğrenci grubumuzla Köln Merkez Camisini ziyarete geldik. Daha evvel öğrencilerimizle camiler hakkında bilgiler edindik. Büyük olan, aynı zamanda da hem Türk-İslam mimari özelliklerini, hem de çağımızın mimari özelliklerini taşıyan bu camiyi çocuklarımızla birlikte tanıdık. Çocuklarımızın camileri oynayarak, görerek ve severek tanımaları eğitimleri ve kimlikleri açısından çok önemli. O yüzden bu ziyaretleri özellikle sıkca gerçekleştiriyoruz. Hem DİTİB Merkez yetkililerine ve rehberlerine, hem de çocuklarına eşlik eden anne ve babalara teşekkür ediyorum. Camilerimiz çocuklarımızla daha güzel’ dedi.