Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 Teröre karşı uyarı nöbetleri Cuma namazı sonrası başlıyor

Teröre karşı uyarı nöbetleri Cuma namazı sonrası başlıyor

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Almanya genelinde başlattığı “teröre karşı uyarı nöbetleri“ eylemi yarın Cuma namazından sonra medya kuruluşlarının önünde başlayacak.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Fransa’daki terör olaylarına tepki olarak yayınevleri, televizyon stüdyoları ve redaksiyon binaları önlerinde yarın teröre karşı uyarı nöbeti eylemi yapacak. Bir hafta önce başlattığı eylemle ilgili DİTİB Genel Merkezinde düzenlenen basın toplantısında konunun ayrıntıları Türk ve Alman basın mensuplarıyla paylaşıldı. Toplantıya; DİTİB  Genel  Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar  Aşıkoğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Suat Okuyan, Ramazan Ilıkkan, Dr. Bekir Alboğa katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, “Bizim için aslolan din özgürlüğüdür, vicdan özgürlüğüdür ve ifade özgürlüğüdür, insan onurunun korunmasıdır. Dünyanın neresinde olursa olsun bu bahsettiğim özgürlüklere karşı tavırlar, davranışlar hele hele terör faaliyetleri kesinlikle kabul edilemez. Biz duruşumuzla bunu göstermek istedik ve bu aktiviteyle tüm eyalet birliklerimizle birlikte fikir özgürlüğünün yanında olduğumuzu beyan etmektir. Bu konuda Alman basın kuruluşlarının desteği için de teşekkür ediyorum” dedi.

Cevapla