Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 OKULA DUALARLA BAŞLADILAR

OKULA DUALARLA BAŞLADILAR

NRW Eyaleti`nde eğitim ve öğretim yılı başladı. Altı haftalık yaz tatilinden sonra öğrenciler çalan okul zilleri ile tekrar derslere başladılar. Birinci sınıfa başlayanlar ayrı bir heyecan yaşadılar.

Okulların eğitim yılına başlamasıyla, okula yeni başlayan çocuklar için  Ditib Türk Islam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii`nde geleneksel olarak düzenlenen okula başlama töreninin onbeşincisi  gerçekleştirildi. Okula yeni başlayan 23 öğrenci ve velilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen törene ev sahibi DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort  başkanı Adnan Mavi, din görevlisi Mustafa Uygun ve okul veli temsilcisi Hümeyra Mavi de katıldılar.

Adnan Mavi`nin selamlama konuşmasıyla başlayan tören daha sonra din görevlisi Mustafa Uygun`nun “Eğitim ve Öğretimin insan hayatındaki önemi” konulu konuşmasıyla devam eden tören Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualarla sona erdi. Öğrenci velilerinin  törende emeği geçenlere teşekkür konuşmalarının ardından, proğram okula yeni başlayan çocuklara  verilen hediyelerle son buldu.

Cemiyet başkanı Adnan Mavi ‘Okul yetkilileri, öğrenci velileri ve sivil toplum kuruluşu olarak birlikte çalışmaların devam  edeceğini ve böylece topluma daha başarılı, yararlı, daha sosyal çocukların yetişmesine katkı sunacaklarını’ belirtti.