Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 MİNİK ÖĞRENCİLER OKULA DUALARLA BAŞLADILAR 

MİNİK ÖĞRENCİLER OKULA DUALARLA BAŞLADILAR 

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii’nde geleneksel olarak düzenlenen ‚bed-i besmele‘ – okula dualarla başlama töreni – bu yıl da okula başlayan çocukların ve velilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Cemiyet din görevlisi Rıdvan Korkut ve din görevlisi ve eğitmeni Havva Öztürk’ün yönetip sunduğu okula başlama töreninde dualar okundu ve eğitim ve öğrenimin önemine dikkat çekildi. Havva Öztürk: “Çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alması ve başarılı olması, kendileri ve toplumumuz için kaçınılmazdır. Eğitim ve eğitimde başarı dinimizin gereğidir. Çocuklarımızı dini ve milli bilinçle yetiştireceğiz. Onlara şefkat ve anlayışla yaklaşacağız. Cemiyet olarak her türlü eğitim faaliyetinde her zaman öncü olacağız ve çevremizde bulunan okullarla daima diyalog, işbirliği içinde olacağız.” dedi.  Din görevlisi Rıdvan Korkut çocuklarla birlikte dualar ve ilahiler okudu ve eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekerek öğrencilere başarılar diledi.

Din görevlisi ve eğitmen Havva Öztürk çocuklarla çeşitli oyunlar oynattıktan sonra onlarla beraber Türkçe ve Almanca dualar okuyup, çocuklara okula başlama nedeniyle hediyelerini verdi. Havva Öztürk ‚Çocuklarımızla birlikte bu anlamlı günde bizler de heyecanlı ve mutluyuz. Çocuklarımızın eğitimi için her zaman velilerimizin ve çocuklarımızn yanında olacağız. Çocuklarımızın hem okulda başarılı olmaları, hem de dini eğitimlerini en iyi şekilde almaları hedefimizdir. Çocuklarımıza verebileceğimiz en büyük hediye sevgidir. Biz de bütün kurslarımıza bu prensiple yaklaşıyoruz‘ dedi.

Din görevlisi Rıdvan Korkut: ‘Bu sene iki okulun katılımıyla yüksek katılımlı ve coşkulu bir tören oldu. Ders saatleri sebebiyle yarım saati geçirmemeye çalıştığımız programımızda veliler, çocuklar ve hocalar olarak bol bol tebessüm ettik, soru-cevap, besmele şarkısı ve fotoğraf kısımlarının her birinde çok eğlendik. Yavrularımızın ve ailelerinin öğrenim hayatına Besmele ile camide başlanması konusunda gösterdikleri ihtimam ve hassasiyet için çok teşekkür ediyoruz. Besmeleyle çıktıkları öğrenim yoluna bereketle devam ederler inşallah. Camiimizin bu törene hazırlığı için günlerce öncesinden hazırlık yapan ve çalışıp gayret sarfeden Havva hocam ve UİP son sınıf öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum’

Tören çocuklara cemiyet tarafından verilen hediyelerle son buldu.