Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 Hırıstiyan Gençlerden Ayasofya Camii’ne ziyaret

Hırıstiyan Gençlerden Ayasofya Camii’ne ziyaret

Hırıstiyan gençler Ayasofya Camii’nde 

 

Duisburg Protestan kilisesi konformasyon öğrencileri DİTİB Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii’ni ziyaret edip, dinlerarası diyalog ve küresel boyutta güncel konuları ele aldılar.

 

Protestan kilisesi papazı FAUST öncülüğünde gelen 40 kişilik gurup, DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii din görevlisi Mustafa UYGUN, dernek başkanı Adnan MAVİ ve yönetim kurulu üyesi Durmuş BİLİGEN tarafından karşılandılar.

Protestan dini öğrenimi alan konformasyon öğrencileri İslam dinini tanımak amacıyla Ayasofya Camii’nde mescidi gezip din görevlisi Mustafa UYGUN tarafından bilgi aldılar. İslam tarihi, gelenekleri, dinlerarası benzerlikler ve ayrılıklar hakkında da bilgi alan ve çeşitli ödevler vasıtasıyla araştırma yapan gençler, Ayasofya Camii’ne geldiklerinden mutlu olduklarını, İslam dini ile ilgili doğru kaynaklardan bilgi almak istediklerini anlattılar. Gurup adına konuşan Papaz AUKES: ‘Her yıl gençlerle Duisburg Ayasofya Camii’ni ziyaret ediyoruz. Eğitim gören gençlerimizin Müslümanları ve İslam dinini tanımaları önemli. Mustafa Uygun ve Adnan Mavi huzurunda DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort cemiyetine teşekkürlerimizi  sunuyoruz. Bizi her yıl büyük bir misafirperverlikle karşılıyorlar ve bize İslam’la ilgili doyurucu bilgiler veriyorlar. Din görevlisi Mustafa UYGYUN ise Almanca olarak gençlere hitap ettikten sonra ‘Cemiyet ve birey olarak dinimizi en iyi yaşama, öğretme ve temsil etme durumundayız. Dinlerarası diylog ve eğitim çalışmalarımız uyum içinde devam ediyor. Bunun sonuçlarını da olumlu manada alıyoruz. Eğitim çalışmalarımız, sosyal ve kültürel çalışmalarımız aynı kalite ve yoğunlukla devam edecek’ dedi. Program gençlere verilen yemekle son buldu.