Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 EĞITIM DUALARLA BAŞLADI

EĞITIM DUALARLA BAŞLADI

NRW Eyaleti`nde 2016 eğitim ve öğretim yılı başladı. DITIB Türk islam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii ´nde yaplan törenle yeni ,öğretim yılı kutlandiı Yaz tatilinden sonra öğrenciler tekrar okula başladılar.Okula yeni başlayan ilk okul birinci sınıf öğrencileri heyecan yaşadılar.
Okulların eğitim yılına yeniden başlamasıyla, okula yeni başlayan çoçuklar için Ditib Türk Islam Cemiyeti Duisburg, Wanheimerort Ayasofya Camii`nde geleneksel olarak düzenlenen okula başlama töreninin onaltıncısı gerçekleştirildi.Okula yeni başlayan yirmidört öğrenci ve velilerinin katılımıyla gerçekleşen törene Cemiyet başkanı Adnan Mavi, Din görevlisi Mehmet Fırat ve veliler birliği adına Havva Öztürk katıldılar.
Adnan Mavinin açılış konuşmasıyla başlayan törene, daha sonra Mehmet Fırat hocanın, Eğitim ve Öğretimin insan hayatındaki önemi konulu konuşmasıyla devam eden tören, Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan dualarla son buldu. Öğrenci velilerinin yapılan törene emeği geçenlere teşekkür konuşmalarının ardından, okula yeni başlayan çoçuklara verilen hediyelerle sona erdi.
Cemiyet başkanı Adnan Mavi okul yöneticileri ve öğrenci velileri, sivil toplum örgütleri ile sosyal, kültürel çalışmaların devam edeceğini, topluma, insanlığa daha faydalı sosyal çoçukların yetişmesi için çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.