Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 DUİSBURG’ta GENÇLERE BASKETBOL EĞİTİMİ

DUİSBURG’ta GENÇLERE BASKETBOL EĞİTİMİ

DUİSBURG TÜRK EĞİTİM MERKEZİ ve DİTİB TÜRK İSLAM CEMİYETİ DUİSBURG WANHEİMERORT işbirliğinde gençlere yönelik basketbol kursu başarıyla başladı.

Türk Eğitim Merkezi’nin ve DİTİB Duisburg Wanheimerort’un 30’un üzerinde çeşitli eğitim kurslarının  yanı sıra spor kursları da sunuluyor.

Genç kızlara yönelik voleybol, kadınlara yönelik fitnes kurslarına gençlere yönelik basketbol kursu eklendi. Antrenörlüğünü Metin Arkış’ın üstlendiği erkekler basketbol kursu gençleri heyecanlandırdı.

Basketbol antremanı ve maçıyla sonlanan ilk antremanda genç sporculara T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği öğretmeni Hasan Gürsoy’da eşlik etti.

Antrenör Metin Arkış: ‚Amacımız gençlere sporu sevdirmek. Gençlere ve yetişkinlere çok değerli bir  etkinlik olanağı sunuyoruz. Burada gençler bedenen ve ahlaken yetişme imkanı bulacaklar. Gençlerden talep var. Aynı imkanı yetişkinlere de veriyoruz. Onların da süreç içinde spor fırsatını değerlendireceklerini düşünüyoruz. Spor insanı bedenen ve manen zinde tutan bir araçtır. Burada yetişen çocukların ileride aynı zamanda amatör kulüplerde yeteneklerini geliştireceklerini düşünüyorum‘ dedi.

Basketbol kursuna katılan gençler ve çocuklar kurs sonunda yorgun ve aynı zamanda çok memnun olduklarını belirttiler.