Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 DITIB Türk Islam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort´ tan Bayram Öncesi Kabristan Ziyareti

DITIB Türk Islam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort´ tan Bayram Öncesi Kabristan Ziyareti

DITIB Türk Islam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort´tan Bayram Öncesi Kabristan Ziyareti

YIRMI YILDIR BAYRAMLARDA ZİYARET EDİYORLAR

DITIB Türk Islam Cemiyeti Duisburg Wanheimerot Derneği öncülüğünde Duisburg kenti Wanheimerort semtinde bulunan “Neue Friedhof” (Yeni Kabristan) Müslüman mezarlığına yapılan ziyarette, Ayasofya Cami Din Görevlisi Ridvan Korkut Kur’an-ı Kerim`den ayetler okudu. Daha sonra yapılan duaya katılımcılar da eşlik etti.

ÖLÜM BİZLER İÇİN

Ayasofya Cami Derneği din görevlisi Ridavn Korkut kabir ziyaretiyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Yüce dinimiz İslam, kabir ziyaretine büyük önem vermektedir. Cemiyetimiz yaklaşık yirmi yıldan beri her bayram öncesinde, yönetim kurulu ve cemaatimizden arkadaşlarımızla buraya gelerek Kur’an okuyor ve tüm Müslüman kardeşlerimiz için, dualar ediyor. Kabir ziyaretlerimize hanım kardeşlerimiz ve gençlerimizde katılıyor. Müslümanlar için ayrılan mezarlık ta, çok farklı milletlerden olan insanların mezarları bulunuyor. Mezar taşlarına bakıldığında çoğunluk olarak Bosna Hersek, Kosova, Arap ve Türk isimleri göze çarpıyor. Tanıdığımız bir kaç kardeşimiz olduğu gibi, tanımadığımız adını-sanını hiç bilmediğimiz çok fazla Müslüman mezarı bulunmakta.

Dualarımız hepsi için. Buraya gelince, ölümün bizler için ve her an olabileceğini anlıyoruyz. Henüz hayattayken birbirimizi üzmeden, diğer tüm insanlarla kavgasız, gürültüsüz ve barış içinde yaşamamız gerektiğini düşünüyorum. Geçmişlerimizi unutmadan ziyaret edelim ki gelecek nesiller de bizler bu dünyadan göçünce kabirlerimizi ziyaret edip dua okusunlar .”

Neuer Friedhof – Duisburg Wanheimerort Asri Mezarlığı

https://www.youtube.com/watch?v=QEoR5DAHQPo