Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 DİTİB DUİSBURG Wanheimerort’ta Genel Kurul

DİTİB DUİSBURG Wanheimerort’ta Genel Kurul

Adnan Mavi oybirliği ile yeniden başkan

DİTİB Duisburg Wanheimerort‘ta Adnan Mavi yeniden başkan. Kuruluşunun 33. yıldönümü ve DİTİB’e dahil oluşunun 19. yılını kutlayan DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii derneği 8.Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Zengin bir programla ve büyük bir uyum içinde geçen Genel Kurul’da Adnan Mavi oybirliği ile yeninden başkan seçilirken, çoğunluğu gençlerden oluşan yönetim kurulunun yanısıra tüzük gereği önceden yapılan kadınlar kolu, veliler birliği, gençlik kolları seçimlerinin sonuçları da ilan edildi. Bütün yetkili kurullarda kadınlar temsil edilirken, toplamda yirmibir yöneticinin  onbirinin kadın olması dikkat çekti.

Canlı yayınlanan DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort 8.Olağan Genel Kurul’unu dernek başkanı Adnan Mavi açtı. Okunan istiklal marşlarının ardından DİTİB Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii din görevlisi Burhan Karakulunç Kur’an-ı Kerim okudu. Divan Başkanlığı’na DİTİB Eyalet Birliği‘nden Erdal Altuntaş, Ünal İlhan ve Vezir Veziroğlu seçildiler ve Genel Kurul’a T.C. Berlin Din Hizmetleri Müşaviri ve DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen’in 8. Genel Kurul’a yönelik başarı dilekleri içeren mesajını okudular.

Adnan Mavi konuşmasında genel kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ederek derneğin faaliyetleri ve projeleriyle örnek bir konumda olduğunu belirtti ve gerçekleştirdikleri projeleri anlattı. Mavi bina dönüşümünü gerçekleştirdiklerini ve Eğitim Merkezi olma yolunda teknolojinin bütün imkanlarıyla altyapıyı sağladıklarını belirtti. Mavi: ‚Artık eğitim etkinliklerimizi daha yoğun ve profesyonel bir şekilde gerçekleştireceğiz. Buna yönelik destek ve kaynak çalışmalarımız devam ediyor‘ dedi.

Adnan Mavi DİTİB DUİSBURG Wanheimerort’un  anaokul  ve eğitim ve sosyal faaliyetleri ile emin adımlarla geleceğe hazırlandığını belirtti. Mavi :‘Eyalet Birliğimizin de kamu tüzel kişiliğini elde etmesiyle hizmetlerimiz daha profesyonel ve daha yaygın bir şekilde devam edecektir ve toplumun geneline ulaşacaktır‘ dedi.

Adnan Mavi’nin yeni seçilen yönetim kurulu adına yaptığı teşekkür konuşmasında :’Oybirliği ile vermiş olduğunuz destek ve göstermiş olduğunuz güven için şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum. Yarının Avrupa’sında, Almanya’sında, birlikte yaşanılan dünyamızda derneğimiz aracılığıyla daha nice itikatli, eğitimli, imanlı, hem bayrak, hem millet, hem vatan sevdalı evaladımızı yetiştirmeyi Allah’tan niyaz ediyorum, buna da inanıyorum’ dedi.  Teşekkür konuşmasının ardından son bulan toplantı sonrası ikramda bulunuldu. Genel kurulu değerlendiren divan başkanı Erdal Altuntaş: ‘Ben çok genel kurul gördüm, ama böylesine profesyonel hazırlanmış ve böylesi bir birlik ve beraberlik içinde olan bir genel kurula ilk kez rastlıyorum. DİTİB Duisburg Wanheimerort’u tebrik ederim.‘ dedi.

Yönetim kurulu”n seçilenler

28.04.2019 tarihinde gerçekleşen 8. Olağan Genel Kurul’da seçilen yönetim kurulu Adnan Mavi başkanlığında şu isimlerden oluşmaktadır:

  • Adnan Mavi
  • Cemil Kuran
  • Muhammed Biligen
  • Ahmet Taştemir
  • Hümeyra Döne Mavi
  • Hüseyin Öztürk
  • Derya Öte
  • Merve Başer
  • Reşat Keleş

   

Adnan Mavi’nin teşekkür konuşması

Genel kurul yayını:

https://www.facebook.com/ditibduisburgwanheimerort/videos/666109563809798/UzpfSTEwMDAxMjMyMjgxNjQxMzo2NjYyNjU5MDcxMjc0OTc/

BAŞLIK panoramik fotoğraf düzenlemesi NRW HABER den  alıntıdır. Fotoğrafları derneğe aittir. NRW HABER e teşekkür ederiz.