Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 DİTİB DUİSBURG Wanheimerort’ta Genel Kurul ve 30. yıl kutlaması

DİTİB DUİSBURG Wanheimerort’ta Genel Kurul ve 30. yıl kutlaması

DİTİB Duisburg Wanheimerort‘ta Adnan Mavi yeniden başkan. Kuruluşunun 30. yıldönümü ve DİTİB’e dahil oluşunun 16. yılını kutlayan DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii derneği 7.Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Zengin bir programla ve büyük bir uyum içinde geçen Genel Kurul’da Adnan Mavi oybirliği ile yeninden başkan seçilirken, yönetim kurulunun yanısıra kadınlar kolu, veliler birliği, gençlik kolları seçimleri de yapıldı. Bütün yetkili kurullarda kadınlar temsil edilirken, toplamda yirmibir yöneticinin  onbirinin kadın olması dikkat çekti.

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort 7.Olağan Genel Kurul’unu dernek başkanı Adnan Mavi açtı. Adnan Mavi konuşmasında genel kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ederek derneğin faaliyetleri ve projeleriyle örnek bir konumda olduğunu belirtti. Adnan Mavi DİTİB DUİSBURG Wanheimerort’un İslam din dersi projesine ev sahipliğ yaptığını, anaokul, yaşlılar yurdu projesi, eğitim ve sosyal faaliyetleri ile emin adımlarla geleceğe hazırlandığını belirtti. Mavi :‘Eyalet Birliğimizin de kamu tüzel kişiliğini elde etmesiyle hizmetlerimiz daha profesyonel ve daha yaygın bir şekilde devam edecektir ve toplumun geneline ulaşacaktır‘ dedi.

KİMLER SEÇİLDİ?

İstiklal marşlarının okunmasının ardından DİTİB Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii din görevlisi Mustafa Uygun Kuran-ı Kerim tilavetinde bulundu.  6. dönemin değerlendirildiği Genel Kurul’da, dernek başkanı Adnan Mavi slayt aracılığı ile 6. dönem yönetim kurulu raporunu okumasının ardından yönetim kurulu genel kurulda oybirliği ve alkışlarla aklandı. Genel kurulun son bölümünde yapılan seçimlerde Adnan Mavi  yönetim kurulu başkanlığına, Derya Öte kadınlar kolu başkanlığına,  , Meltem Maden Gençlik kolu başkanlığına, Ünal Başer Veliler Birliği Başkanlığı’na seçildiler. Ayrıca Genel Kurul mutlak bir coğunlukla yeni yönetim kurulunu dernek binasının hizmet alanının genişletmesi ile yetkilendirdi.

ÖRNEK GENEL KURUL

Adnan Mavi’nin yeni seçilen yönetim kurulu adına yaptığı teşekkür konuşması ile son bulan genel kurulun ardından üyelere ikramda bulunuldu. Genel kurulu değerlendiren divan başkanı Ergüman: ‘Ben çok genel kurul gördüm, ama böylesine profesyonel hazırlanmış ve böylesi bir birlik ve beraberlik içinde olan bir genel kurula ilk kez rastlıyorum. DİTİB Duisburg Wanheimerort’u tebrik ederim.‘ dedi.