Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DİTİB Merkez Haberleri 5 DİTİB DUİSBURG WANHEİMERORT’lu ÇOCUKLARDAN HUZUREVI ZİYARETİ

DİTİB DUİSBURG WANHEİMERORT’lu ÇOCUKLARDAN HUZUREVI ZİYARETİ

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii ‘Minik Suffa’ öğrenci gurubu kadın din görevlisi ve eğitmen Havva ÖZTÜRK ve veliler öncülüğünde DRK Duisburg çokkültürlü huzurevini – ‘Deutsches Rotes Kreuz Multikulturelles Seniorenzentrum / Haus am Sandberg” –  ziyaret ettiler.

‘Minik Suffa’ öğrenciler gurubu, din görevlisi ve eğitmen Havva ÖZTÜRK ve veliler eşliğinde yaşlılar huzurevinde yetkilileri ve huzurevinin sakinleri tarafından karşılandılar. Çocuklar kendilerini tanıttıktan sonra, huzurevi sakinlerine ilahiler ve çocuk şarkıları okudular. Ziyaret çocukların kendi elleriyle yapıp takdim ettikleri hediyelerin ve güllerin sunumu ve huzurevi sakinleri ile sohbet eşliğinde yapılan kahvaltı ile son buldu.

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii kadın din görevlisi ve eğitmen Havva ÖZTÜRK ‘Derslerimizde bir süredir yaşılara vefa ve saygı konusunu işliyoruz. Bu vesileyle öğrencilerimiz ve velilerimizle yaşlılar huzurevini ziyaret etmeye karar verdik. Öğrencilerimiz yaşlılarla tanışma, onlara vefa duygularını gösterme imkanı buldular. Bu ziyaretleri sürekli hale getireceğiz. Cemiyetimiz öğrencilerimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimleri hususunda çok hassas davranmakta ve manevi, moral ve etik değerlerimizi yaşatmakta kararlıdır. Programlarımız devam edecektir’ dedi.

Veliler adına açıklama yapan Derya ÖTE ve Gülüzar KELEŞ Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii olarak yaşılara vefa örneğini sergilemek ve çocuklarımıza değerlerimzi öğretmek için programı düzenlediklerini belirtip yoğun katılıma teşekkür ettiler.

 

 

 

‘Minik Suffa’ ilahi ve çocuk şarkıları 1

‘Minik Suffa’ ilahi ve çcocuk şarkıları 2

 

Havva Öztürk ile söyleşi

Gülizar Keleş ile söyleşi

Derya Öte ile söyleşi