Templates by BIGtheme NET
Etkinlikler / Veranstaltungen
Anasayfa 5 DITIB KADIN 5 Duisburg Wanheimerort’ta 23 Nisan çoşkusu

Duisburg Wanheimerort’ta 23 Nisan çoşkusu

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort Ayasofya Camii Kadın ve Gençlik kollarının organize ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yoğun katılımla ve çoşku içinde geçti.

Çok sayıda çocuk ve ailelerinin katıldığı 23 Nisan etkinliğinde DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort derneği öğrencileri kendi sunumları ve gösterileriyle çocuk ve yetişkin seyircilerin neşeli anlar geçirmelerini sağladılar.

DITIB Türk Islam Cemiyeti Duisburg Ayasofya Camii din görevlisi Burhan Karakulunç’un açılış konuşmasından sonra 23 Nisan 1920 de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Kurtuluş Savaşı ve  egemenlik sürecinin anlatıldığı etkinlikte, DİTİB Duisburg Wanheimerort derneği kızlar gurubunun folklör ekibi Türkiye’nin farklı yörelerine ait folklör oyunlarını sundular. Okunan şiirler, gösteriler, çeşitli oyunlar ve hediyeleşmelerle devam eden etkinlik yine çocukların sergilediği minik konserle son buldu.

23 Nisan etkinliğini organize eden DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort derneği Kadınlar Kolu Başkanı Derya Öte :‘Amacımız çocuklarımızı milli kimlikleriyle ve özgüvenli bir şekilde yetiştirmektir. Buna yönelik etkinlikler gerçekleştiriyor ve milli ve dini bayramlarımızı toplumun bütün kesimlerine açık olarak organize ediyoruz. Çocukları mutlu edebilmek ne güzel dedi’.

Din görevlisi Burhan Karakulunç ise ‚23 Nisan Türk Milletinin varoluş mücadelisinin en önemli halkalarından ve simgelerinden biridir. 23 Nisan 1920 de Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa öncülüğünde dualarla açılan meclisimiz bir kurtuluş ve istiklal destanı yazmıştır. Atatürk bu günü çocuklara armağan etmiştir. Bizim de amacımız meclisimizin kuruluşunun 99. Yılında çcocuklarımıza bu bilinci ve bu milli şuuru vermektir’ dedi.